Strona główna / Aktualności


Aktualności

23

cze

23 czerwca 2014

Współpracujemy z krajami Zatoki Perskiej

Program „The Best of Poland” rozwija swoją działalność na świecie. Wśród kierunków strategicznych są kraje Zatoki Perskiej.

- To bardzo rozwojowy kierunek naszej działalności, o ogromnym potencjale biznesowym dla polskich przedsiębiorców – mówi Marek Kuźmicz, Prezydent „The Best of Poland”.  – W naszej ocenie ten potencjał nie został do tej pory wykorzystany, a relacje pomiędzy naszymi przedsiębiorcami a przedstawicielami Arabii Saudyjskiej, Kataru czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie były budowane skutecznie i profesjonalnie. Dlatego proponujemy kompleksowe  podejście, oparte na bezpośrednich kontaktach z naszymi zagranicznymi partnerami – dodaje Marek Kuźmicz.

W czerwcu i w lipcu organizowane są w Warszawie z inicjatywy Programu „The Best of Poland” spotkania przedsiębiorców z branży IT, odzieżowej, spożywczej, alkoholowej i energetycznej, podczas których prezentowane są znane polskie marki i nowe projekty biznesowe oraz nawiązywane są bezpośrednie kontakty gospodarcze.

W planach „The Best of Poland” jest systematyczna pomoc polskim przedsiębiorcom we wchodzeniu na rynki krajów Zatoki Perskiej. Obecnie zaawansowane są również plany utworzenia przedstawicielstwa Programu „The Best of Poland” w Katarze.

- Zapraszam nasze firmy, zainteresowane tymi  kierunkami rozwoju, do stałej współpracy w ramach „The Best of Poland”.  Polscy przedsiębiorcy naprawdę mogą osiągać wielkie sukcesy na obiecujących, choć niezwykle wymagających rynkach – mówi Marek Kuźmicz.  

25

kwi

25 kwietnia 2014

Zapraszamy do największej grupy Polaków na Facebooku

1234579025b

Projekt THE BEST OF POLAND zainicjował powstanie na portalu Facebook Grupy POLAND, która bije rekordy popularności wśród Polaków na całym świecie. Obecnie grupa ma już ponad 28 tysięcy aktywnych członków.

- Jesteśmy największą Grupą, skupiającą naszych rodaków, którzy również w ten sposób budują swoją więź z Ojczyzną. Dziękujemy za zaufanie, za aktywną obecność i tak wielkie zainteresowanie sprawami Polski – mówi Marek Kuźmicz, Prezydent Programu The Best Poland i pomysłodawca Grupy POLAND.

Grupa POLAND to miejsce dyskusji o sprawach Polski, dzielenia się istotnymi wiadomościami, sukcesami Polaków i pięknem regionów Polski. Zapraszamy do udziału w Grupie POLAND!

Grupa dostępna jest pod adresem: https://www.facebook.com/groups/thebestofpoland/ .

 

01

kwi

01 kwietnia 2014

Nasz Patron Honorowym Obywatelem Palermo

LW.Palermo

Prezydent Lech Wałęsa, patronujący Programowi „The Best of Poland”, odebrał podczas niedzielnej uroczystości tytuł honorowego obywatela miasta Palermo, przyznany mu przez tamtejsze władze.

Tym samym, stolica regionu Sycylia dołączyła do szerokiego grona włoskich miast, które uhonorowały na przestrzeni lat byłego Prezydenta RP. „Pan Prezydent Lech Wałęsa niezmiennie był i jest zaangażowany w promowanie uznawania praw człowieka w Polsce i wszędzie tam, gdzie prawa te są łamane oraz w odzyskanie prestiżu społecznego i w polepszenie jakości życia Narodu polskiego” – czytamy w uzasadnieniu, przytaczany na stronie internetowej Instytutu Lecha Wałęsy (www.ilw.org.pl)

W laudacji na cześć Lecha Wałęsy, burmistrz Leoluca Orlando zaznaczył,  że dzień przyznania honorowego obywatelstwa stanowi szczególny wyraz więzi między Śródziemnomorzem oraz Bałtykiem, a także dwoma miastami położonymi na ich wybrzeżach – Gdańskiem i Palermo. Dziękując przedstawicielom władz obecnym podczas ceremonii, Prezydent Lech Wałęsa zaznaczył że czuje się dumny z faktu, że może być od dziś częścią społeczności tego włoskiego miast – informuje Instytut Lecha Wałęsy.
Ceremonię przyznania obywatelstwa poprzedziło uczestnictwo w niedzielnej mszy świętej.

- Uhonorowanie Pana Prezydenta przez miasto Palermo to kolejny dowód na to, jakim uznaniem, szacunkiem i popularnością cieszy się na  świecie Lech Wałęsa, pełniąc rolę wyjątkowego ambasadora pozytywnego wizerunku Polski – podkreśla Marek Kuźmicz, Prezydent Programu „The Best of Poland”.

Stolica regionu Sycylia jest kolejnym włoskim miastem, które przyznało tytuł honorowego obywatela Prezydentowi Lechowi Wałęsie. W roku 1982 tytuł ten przyznany został mu przez władze Turynu, a następnych latach za jego przykładem poszły także miasta – Vicenza, Lodi oraz Como.

Na podstawie: www.ilw.org.pl

Zdjęcie: Instytut Lecha Wałęsy

24

mar

24 marca 2014

Legenda polskiej muzyki wspiera nasz Program

Foto_Lichtman_smallMarian Lichtman, współzałożyciel legendarnego zespołu Trubadurzy, kompozytor, perkusista i wokalista dołączył do grona przyjaciół i ambasadorów Programu The Best of Poland. Muzyk wspierać będzie projekty promujące dorobek i rozwój polskiej kultury.

- To dla nas zaszczyt, że tak wyjątkowa postać, niezwykle zasłużona dla polskiej kultury, mająca wpływ na kształtowanie naszych gustów muzycznych w pamiętnych latach 60., angażuje się w realizację misji The Best of Poland – mówi Marek Kuźmicz, prezydent Programu The Best of Poland. – Koncertujący w Polsce i na świecie już od kilkudziesięciu lat zespół Trubadurzy jest piękną wizytówką naszego kraju – dodaje.

- Wiele czasu spędzam zagranicą i obserwuję, jak istotne jest dumne pokazywanie tego, co najlepsze z Polski – mówi Marian Lichtman. – To bardzo ważne dla Polaków rozsianych po całym świecie, aby poprzez obcowanie z polską kulturą mieli bezpośrednią styczność z ojczyzną. To także niezwykle istotne w budowaniu wizerunku Polski na świecie, jako kraju o cennym dorobku i wielkim potencjale artystycznym – podkreśla. – Z satysfakcją będę uczestniczyć w projektach, które pomagają w rozwoju różnych dziedzin życia społecznego w Polsce, a z wielkim sercem włączę się we wszystkie działania wspierające polskich artystów i ich aktywność na świecie. To są wielcy ambasadorowie naszego kraju – podkreśla znakomity muzyk.

Polska muzyka – obok małej i średniej przedsiębiorczości, turystyki, edukacji i nauki – to kolejna dziedzina wspierana w Programie The Best of Poland. Celem naszych działań jest rozwój polskiej przedsiębiorczości, kreowanie ważnych inicjatyw społecznych oraz budowa pozytywowego wizerunku Polski na świecie poprzez promowanie dorobku Polski w wielu obszarach życia społecznego.

Aktualności

Wydarzenia

The Best of Poland na facebook.