Strona główna / Wydarzenia


Wydarzenia

krakow featured

27

lis

27 listopada 2013

The Best of Poland w Krakowie

Plany wejścia na rynki zagraniczne i rozwój nowych projektów biznesowych były tematami spotkania przedsiębiorców, które odbyło 27 listopada w Krakowie. Gościem honorowym debaty był Prezydent Lech Wałęsa.

Spotkanie w Krakowie było kolejnym z cyklu wydarzeń organizowanych przez THE BEST OF POLAND. Zależy nam na tworzeniuplatform wymiany doświadczeń i konsultacji pomiędzy przedsiębiorcami, którzy już osiągnęli wiele, ale nadal poszukują nowych szans rozwoju oraz współpracy w Polsce i na świecie– mówi Prezydent TBOP Marek Kuźmicz. To była dla nas znakomita okazja, aby zaprezentować na forum The Best of Poland nasze dotychczasowe sukcesy i ambitne plany zdobywania kolejnych rynków – mówi Mariusz Jawoszek, przewodniczący Rady Nadzorczej DICTADOR GLOBAL – polskiej firmy produkującej wysokiej klasy rum. Szczególnie cenne jest dla nas, że mogliśmy to uczynić w obecności Pana Prezydenta Lecha Wałęsy, dzięki któremu możliwy jest wolnorynkowy i globalny rozwój polskich firm – dodaje Marek Szołdrowski, szef DICTATOR EUROPE.

W Krakowie, oprócz rozmów biznesowych i prezentacji polskich firm i produktów, miał miejsce specjalny pokaz najnowszej kolekcji EvyMinge jesień-zima 2014/2015. Ponad 20 modelek prezentowało 250 kreacji. Przedpremierowy pokaz przygotowany był specjalnie dla międzynarodowych agentów pracujących dla marki EvaMinge.  Oficjalna prezentacja kolekcji zapowiadana jest na luty br., kiedy to projektantka przedstawi ją w swoim showroomie w Mediolanie.

 

- Z satysfakcją uczestniczę w spotkaniach, które pomagają w budowaniu współpracy, a przede wszystkim wykorzystywaniu ogromnych szans Polaków w globalnym świecie. Widzę, że Polak naprawdę potrafi. Zawsze jestem do dyspozycji, jeśli tylko mogę pomóc w tym, aby sukcesy polskich firmbyły jeszcze większe. Po czasie rewolucyjnego burzenia, jest czas mądrego budowania – mówi Prezydent Lech Wałęsa.

 

27

paź

27 października 2013

Kongres w Katowicach

Prezydent The Best Of Poland Marek Kuźmicz, zaprosił Prezydenta Lecha Wałęsę na II Ekonomiczny Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach. Prośbę taką przedłożył na ręce Pana Marka Kuźmicza Tadeusz Donocik, szef Regionalnej Izby Gospodarczej. www.rig.katowice.pl

Źródło: Dziennik Zachodni. 

22

sty

22 stycznia 2013

Prezydent Lech Wałęsa w Zakopanem razem z The Best of Poland

Zakopane i region dokonały wiele przez ostatnie lata. Zachęcam jednak to dalszej ciężkiej pracy, bo świat na nas nie czeka. Wykorzystajcie nieprawdopodobną szansę na rozwój – powiedział do uczestników spotkania otwartego w Zakopanem Prezydent Lech Wałęsa, który gościł w stolicy Tatr na zaproszenie burmistrza Janusza Majchera i inicjatorów projektu „The Best of Poland”.

W debacie z udziałem mieszkańców Zakopanego i przedsiębiorców z całego regionu, które odbyło się 22. stycznia, Prezydent Lech Wałęsa mówił o wyzwaniach, jakie stoją przed Polską i Europą w obecnych czasach. – Nasze zwycięskie pokolenie jest w połowie drogi do budowy świata na miarę współczesnych wyzwań. Pokojową rewolucją Solidarności odnieśliśmy wielkie zwycięstwo nad komunizmem, otwierając zupełnie nową epokę. Nasze programy i struktury nie są jednak jeszcze dostosowane do tych globalnych uwarunkowań. Musimy pracować nad nimi wspólnie – w każdym mieście, w każdym regionie – mówił Prezydent. – Zakopane i Podhale stać dziś na wielki sukces, ale potrzeba wiele wspólnej, solidarnej pracy. Jeśli nasze działania będziemy wyprowadzać z wartości, takich jak solidarność, doczekamy pięknych owoców. W tej pracy możecie na mnie zawsze liczyć – podkreślił Prezydent Lech Wałęsa.

- Wiele zawdzięczamy Panu Prezydentowi w rozwoju naszego regionu. To Pan Prezydent udzielił nam wielkiego wsparcia w czasach swojej prezydentury, kiedy dopiero zaczynaliśmy planować poszukiwanie źródeł geotermalnych. Nikt nie wierzył wtedy w ten projekt, a Pan Prezydent przyszedł nam z ogromną pomocą. Dziś, po latach, możemy pochwalić się sukcesem w wykorzystaniu energii geotermalnej na szeroką skalę – mówił wójt gminy Szaflary Stanisław Ślimak.

Podczas spotkania zaprezentowano również założenia programu promocji na świecie małych i średnich przedsiębiorstw zatytułowanego „The Best of Poland”.

Aktualności

Wydarzenia

The Best of Poland na facebook.